Dėl išaugusios aukso kainos indėlininkai uždirbo rekordines indėlių palūkanas

Prieš trejus metus Šiaulių bankas pasiūlė netradicinę taupymo priemonę – terminuotąjį indėlį, kurio palūkanų normos dydis priklausys nuo aukso kainos pokyčio per numatytą laikotarpį. Šiandien, pasibaigus indėlio terminui, bankas klientams išmoka 9,8 proc. (3,26 proc. metines) palūkanas – tai 5,5 karto didesnės palūkanos nei įprastai Lietuvos bankai siūlo už terminuotuosius indėlius.

„Klientams visada siekiame pasiūlyti įvairius taupymo ir investavimo sprendimus. Šiuo metu gyvename žemų palūkanų aplinkoje, todėl rinkoje siūlomos indėlių sąlygos daugeliui yra per mažos, tačiau kita vertus – vis daugiau klientų linkę prisiimti riziką ir investuoti lėšas kapitalo rinkoje. Džiaugiamės, kad palanki aukso kaina rinkose leido indėlininkams uždirbti patrauklias palūkanas“, – teigė Šiaulių banko Taupymo ir investavimo produktų vadovė Aušrinė Vilimavičiūtė.

Pagal indėlio sutarties sąlygas, indėlininkams bus išmokėta 1,8 proc. fiksuotų palūkanų dalis ir 8 proc. papildomų palūkanų dalis. Papildomos palūkanos indėlininkams mokamos, nes aukso kainos indekso vertė indėlio sutartyje nurodytą dieną buvo išaugusi daugiau kaip 30 proc.

Pasak A. Vilimavičiūtės, per pastaruosius trejus metus aukso kaina brango labiausiai iš visų turto klasių – daugiau nei 47 proc. Nerimas dėl pandemijos, agresyvus koordinuotas centrinių bankų atsakas kovoje su koronavirusu, geopolitiniai neramumai - skatina investuotojus ieškoti saugios investicijos ir darė teigiamą įtaką aukso kainai.

Šiaulių bankas yra išplatinęs ir daugiau terminuotųjų indėlių, kurių turtas susietas su finansinėmis priemonėmis. Dar visai neseniai, praėjusių metų spalį, indėlininkams buvo išmokėta 8,5% palūkanų už trijų metų indėlį, kuris buvo susietas su  naftos sektoriaus bendrovių akcijomis.

Šiaulių banko grupės indėlių portfelis per pirmąjį šių metų pusmetį išaugo daugiau nei 5  proc. ir siekia virš 2 mlrd. eurų. Per virtualią taupymo platformą „Raisin“ Šiaulių bankas siūlo indėlius ir Vokietijos gyventojams.