„Moody‘s“ pagerino Šiaulių banko reitingo perspektyvą iš stabilios į teigiamą

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s Investor Service“ („Moody‘s“) patvirtino anksčiau suteiktą Šiaulių banko ilgalaikių indėlių reitingą Baa2, o jo perspektyvą pakeitė iš stabilios į teigiamą. Bankui taip pat patvirtintas iki šiol buvęs trumpalaikių indėlių reitingas P-2

„Moody‘s“ pranešime teigiama, kad reitingų perspektyva pagerinta įvertinus lūkesčius, kad Šiaulių bankas išlaikys tvirtą kapitalo poziciją, užtikrins tvarų pelningumą, taip pat sėkmingai valdys turto riziką ir rizikos apetitą.

Reitingų agentūra taip pat pažymėjo, kad Šiaulių banko vertinimui įtakos turėjo ir neseniai iš A3 į A2 pagerintas ilgalaikio skolinimosi reitingas Lietuvos valstybei. „Moody‘s“ po šešerių metų pagerino šalies reitingą, atsižvelgdama į Lietuvos atsparumą šokui ir gebėjimą suvaldyti pandemijos grėsmes šalies ekonomikai.

„Tai labai reikšmingas įvertinimas, parodantis, kad Šiaulių bankas sugeba sėkmingai veikti net ir esant nepalankiai ekonominei aplinkai“, - pabrėžė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Taip pat patvirtintas Šiaulių banko sandorio šalies rizikos reitingas/vertinimas Baa1/Baa1(cr), bazinis ir koreguotas bazinis kredito vertinimas ba1.