Pasibaigė terminuotasis indėlis, susietas su žemės ūkio žaliavų kainų indeksais

Prieš tris metus Šiaulių bankas, atsižvelgdamas į klientų poreikį alternatyviems taupymo būdams bei vyraujančias žemas palūkanų normas, pasiūlė klientams terminuotąjį indėlį su papildomomis palūkanomis. Toks indėlio tipas siūlytas klientams, kurie laiko savo santaupas tradiciniuose indėlių produktuose, tačiau norėtų išbandyti dalyvauti ir finansų rinkose, nerizikuodami savo santaupomis. Indėlis buvo susietas su finansiniu turtu – žemės ūkio žaliavų kainų indeksais.

Šio indėlio papildomos palūkanos buvo susietos su trimis indeksais – kviečių kainų indeksu S&P GSCI Wheat Index ER (SPGCWHP), kukurūzų kainų indeksu S&P GSCI Corn Index ER (SPGCCNP), mėsos kainų indeksu S&P GSCI Livestock Index ER (SPGCLVP). Daugiau apie šių kainų indeksų vertes rasite čia

Terminuotojo indėlio pabaigos dieną indėlininkams bus išmokėtos fiksuotosios palūkanos (metinė palūkanų norma 0,5 proc.), jei indeksų vertės būtų pasiekusios sąlygose nurodytą prieaugį, indėlininkams būtų išmokėtos ir papildomos palūkanos.

Šis terminuotasis indėlis su papildomomis palūkanomis yra antrasis iš trijų siūlytų tokio pobūdžio indėlių. Pirmasis buvo susietas su naftos bendrovių „Neste“, „Statoil“ ir „Shell“ akcijų pokyčiu ir indėlininkams leido uždirbti 5 kartus didesnes palūkanas.

Paskutinysis terminuotasis indėlis, susietas su aukso kainos pokyčiu, baigsis š. m. rugsėjo mėnesį.

Šiaulių banko grupės indėlių portfelis 2019 metais išaugo 11 proc. ir metų pabaigoje perkopė  2 mlrd. eurų.