Šiaulių bankas sėkmingai užbaigė 5 mln. Eur nekilnojamo turto plėtros bendrovės „Eika“ obligacijų platinimą

Pirmą kartą vertybinius popierius nusprendusi išleisti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ sėkmingai pritraukė daugiau nei 100 mažmeninių ir institucinių investuotojų, o investuojamos sumos svyravo nuo minimalios 1 000 Eur iki 500 tūkst. Eur.

„Sėkmingas obligacijų išplatinimas parodo, kad pasitikėjimas, kurį turime NT rinkoje ir verslo bendruomenėje, gali būti „perkeliamas“ ir į kapitalo rinką. Šis lėšų pritraukimo būdas leidžia pasinaudoti alternatyviomis NT projektų finansavimo galimybėmis ir taip diversifikuoti finansavimo šaltinius. Tai ypač svarbu dabar, karantino laikotarpiu, kadangi projektų nestabdome ir viskas vyksta toliau, kaip suplanuota“, – teigia Domas Dargis, „Eika“ generalinis direktorius.

„Eika“ debiutas kapitalo rinkose tapo ypatingu, nes ekonominio neapibrėžtumo metu pavyko sudominti didelį skaičių investuotojų. Įmonės žinomumas, patirtis, patikimumas, diversifikuota veikla – vieni pagrindinių veiksnių, nulėmusių sėkmingą obligacijų platinimą. Pravėrus kapitalo rinkos duris, bendrovė ateityje turės papildomą šaltinį finansuoti veiklą ar specifinius projektus“, – teigia Tomas Varenbergas, Šiaulių banko Rinkų ir iždo departamento direktorius.

 

Visiems investuotojams – 5 proc. palūkanos

„Eika“ obligacijų platinimas iš viso pritraukė 107 investuotojų paraiškų. Metinę palūkanų normą – nuo 4,5 iki 5 proc. – kiekvienas rinkos dalyvis galėjo pasiūlyti pildydamas obligacijų įsigijimo paraiškas. Didžioji dalis paraiškų –  61 proc. – indikavo žemiausią 4,5 proc. palūkanų normą, likusieji – aukštesnes palūkanas: 30 proc. – 5 proc., o likę 9 proc. – 4,6 – 4,99 proc. palūkanų rėžyje.

„Platinimą vykdėme sunkinančiomis pandemijos aplinkybėmis, kai vis didesnė dalis investuotojų perėjo į veiklą nuotoliniu būdu, tačiau dėl bendrų pastangų su partneriais, pavyko išlaikyti pirkėjų susidomėjimą ir sėkmingai užbaigti obligacijų platinimą“, – teigia Indrė Dargytė, „Eika Asset Management“ valdybos narė.

„Eika“ planuoja, kad pritrauktos lėšos bus skiriamos būsimų įmonės grupės projektų plėtrai, o pirmiausia, nukreiptos į Šv. Stepono gatvėje numatytą bendruomeniško gyvenimo  apartamentų („co-living“) projektą.