Šiaulių banko vardu sukčiai platina apgaulingus el. laiškus

Mieli klientai,

 

Informuojame, kad šiandien pastebėti Šiaulių banku prisidengiančių sukčių siunčiami el. laiškai, kuriuose neva pridedama mokėjimo nurodymo kopija.

Užtikriname, kad tai nėra Šiaulių banko siunčiami elektroniniai laiškai. Apie sukčių laiškus pranešėme atsakingoms institucijoms, nuolat su jomis bendradarbiaujame.

Taip atrodo sukčių laiškas:

Arba taip:

Kaip atpažinti sukčių laišką?

El. laiško siuntėjas „Mokėjimas ir sąskaitų faktūrų išrašymas ampa1306@coitial.es

Taip pat siuntėjas gali būti „AB Šiaulių bankas | Mokėjimas ir sąskaitų faktūrų išrašymas a.morozyuk@energy365.com.ua“ ar koks nors kitoks, tačiau klaidingas ir su Šiaulių banku nieko bendro neturintis sukčius.

Laiške yra prisegta nuoroda į „OneDrive“, iš jo parsiunčiamas suarchyvuotas „Pirkimo užsakymas.exe“ failas, kurį antivirusinės programos atpažįsta kaip kenkėjišką.

 

Ką daryti gavus tokį laišką?

  1. Jokiu būdu neatidaryti prisegtų dokumentų ir nespausti jokių nuorodų,
  2. gautą laišką ištrinti.

Jei tokį dokumentą, visgi, atidarėte – kompiuterį būtina patikrinti dėl apsikrėtimo kenkėjiška programa (kompiuteriniu virusu). Iš tokio kompiuterio jokiu būdu negalima jungtis prie el. bankininkystės paskyros. Rekomenduojama kompiuterį atjungti nuo tinklo ir perduoti specialistams, kurie šalina virusus ir kitas kenkėjiškas programas.

 

Prašome visuomet atkreipti dėmesį į gautų el. laiškų siuntėjo adresą, rašybos klaidas ir stilių, jeigu laiškas kelia įtarimų – geriau susisiekite su banku ir įsitikinkite, kad tai tikra informacija. Jokiu būdu neatidarinėkite įtartinų laiškų priedų.

Būkime budrūs.

 

Jūsų
Šiaulių bankas