Šiaulių bankui finansuojant „EfTEN Real Estate Fund III“ įsigijo du gamybinius pastatus Panevėžyje

„Sandorio sąlygos buvo sutartos jau praėjusiais metais, o pats sandoris buvo finansuotas iš neseniai išplatintos fondo akcijų emisijos, kurios metu buvo pasiektas visų laikų investuotojų susidomėjimo rekordas ir paklausa pasiūlą viršijo 3,5 karto. Vienas iš „EfTEN“ fondų jau turi komercinį turtą Panevėžyje, o dabar mes šiame mieste įsigyjame du puikiai veikiančius gamybinius objektus“, – teigia „EfTEN Capital“ vadovas Lietuvoje Laurynas Žilys.

Sandorį, kurį bendrai finansavo Šiaulių bankas, sudaryti padėjo advokatų kontora „Fort Legal“, o Linas Butkus iš „Realtum Advisors“ buvo abiejų pardavėjų patarėjas.

Pastatai yra prie pat „Via Baltica“ tarptautinio greitkelio, Panevėžio ribose, o tai reiškia patogų susisiekimą tiek darbuotojams, tiek prekių gabenimui. 2007–2008 m. pastatytų pastatų bendras nuomojamas plotas siekia daugiau kaip 20 tūkst. kv. metrų, o pastatai yra nesunkiai pritaikomi daugumai lengvosios gamybos ar surinkimo veiklų. Pagal bendrąjį Panevėžio planą teritorija aplink turtą suplanuota kaip pramonės ir sandėliavimo zona.

Šiuo metu pastatuose yra du nuomininkai – elektros sistemų gamintoja „AQ Wiring“ ir UAB „ADAX“, gaminanti buitinius ir komercinės paskirties elektrinius šildymo gaminius. „ADAX“ savo gamybos perkėlimą į Panevėžį pradėjo 2002 m., išvystė gamyklą 2008 m. ir visiškai perkėlė gamybą 2014 m. Nuo 2022 m. vasaros ši įmonė bus vienintelė abiejų pastatų nuomininkė, o numatytas nuomos laikotarpis – 16 metų nuo įsigijimo momento. Pastatai buvo įsigyti iš „ADAX“ ir „Baltic Sea Properties“, Norvegijos vertybinių popierių biržoje listinguojamos nekilnojamojo turto bendrovės, investuojančios Baltijos šalyse, daugiausiai Lietuvoje.

Iš viso „EfTEN Real Estate Fund III“ investicijų portfelis be pramoninių pastatų Panevėžyje dabar apima 16 objektų: „Pirita Pansionaat“ Taline, „DSV“ logistikos centrus Taline, Rygoje ir Vilniuje, „ABC Motors“ pardavimo ir paslaugų centrą Taline, du sodų centrus „Hortes“ ir prekybos centrą „Laagri Selver“ Taline, „Piepilsetas“ logistikos centrą ir „airBaltic“ būstinę Rygoje, verslo centrą „Evolution“, prekybos centrą „Saulės miestas“ Šiauliuose, taip pat tris biurų pastatus Vilniuje: „Laisvės 3“, „Ulonų“ ir „Rutkausko“.