Užbaigtas Šiaulių banko ir „Danske Bank“ sandoris dėl privačių klientų kreditų portfelio įsigijimo

Šiaulių bankas praneša, kad gegužės 1 d. užbaigtas privačių klientų paskolų portfelio įsigijimas iš „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialo. Didžiąją perimto portfelio dalį sudaro būsto kreditai, todėl Šiaulių banko būsto paskolų portfelis išaugo iki 3,2 proc. rinkos dalies.

Aktyvumą būsto kreditavimo rinkoje Šiaulių bankas pradėjo didinti dar 2019 m., kuomet buvo įdiegti nauji automatiniai procesai, sustiprinta darbuotojų komanda ir klientams pasiūlytos konkurencingos sąlygos.

„Nepaisant išskirtinės ekonominės situacijos dėl pandemijos, sėkmingai užbaigėme portfelio perėmimą ir dar labiau sustiprinome savo pozicijas privačių klientų kreditavime. Ypatingą reikšmę Šiaulių bankui turi įsigytas būsto paskolų portfelis, išauginęs bendrą turimą portfelį daugiau nei dvigubai. Nors aktyvius veiksmus šiame segmente pradėjome tik pernai, jau tapome konkurencingu būsto paskolų rinkos dalyviu“, - teigė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Be būsto paskolų perimtą portfelį sudaro ir tokios privačių klientų paskolos kaip lizingas, vartojimo kreditai. Klientams paskolų sutarčių sąlygos nesikeitė, o apie perkėlimo procedūrą klientai informuoti atskirais pranešimais. Už įsigytą paskolų portfelį Bankas sumokėjo 108 mln. eurų.

„Džiaugiamės, kad radome gerą sprendimą savo klientams ir, nepaisant sudėtingos situacijos dėl COVID-19, sandorį įvykdėme kaip ir planuota“, - sako Frederik Bjørn, „Danske Bank“ vadovas Baltijos ir Rusijos šalyse.

2019 m. vasario mėn. „Danske Bank A/S“ paskelbė apie sprendimą nutraukti bankinę veiklą Baltijos šalyse, išlaikant Lietuvoje įsteigtus Globalių paslaugų ir IT centrus.