Patobulinta kreditavimo sutartis paspartins renovacijos plėtrą

2013-12-11

 

Šiaulių bankas ir Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai baigė derinti daugiabučių namų modernizavimo kreditavimo sutarties sąlygas. Tai leis dar labiau palengvinti renovacijos mechanizmo eigą ir paspartinti sutarčių sudarymą.

Daugiabučių namų renovacijos procesas Lietuvoje vis sparčiau įsibėgėja – jau 756 namai pritarė renovacijos projektų įgyvendinimui, 146 daugiabučiuose pradėti atnaujinimo darbai, rangos pirkimai vyksta dėl 100 pastatų atnaujinimo.  Šiaulių bankas iš viso pritarė 346 pastatų renovacijos projektams, kurių įgyvendinimo suma siekia 64 mln. eurų. 

„Esame renovacijos finansavimo lyderiai šalyje, tad turime kuo labiau atitikti šalių poreikius. Nuolat kalbėdami su visais renovacijos proceso dalyviais, patobulinome kreditavimo sutartį. Tikime, kad ateityje toliau glaudžiai bendradarbiausime, atnaujinant daugiabučius namus. Jaučiame didelę atsakomybę ir siekiame, kad renovacijos programa Lietuvai duotų kuo didesnės naudos“, – sakė Audrius Žiugžda, Šiaulių banko administracijos vadovas.

Būsto rūmai, kurie atstovauja būsto savininkams, didžiąją dalį būsto valdytojų ir savivaldybių paskirtų programos administratorių, neabejoja, jog pakeitus tam tikrus sutarties punktus, daugiabučių modernizavimo procesas vyks dar sparčiau, o visos programoje dalyvaujančios šalys bus maksimaliai patenkintos.

„Labai džiugu, kad Šiaulių bankas atsižvelgė į mūsų siūlymus ir sutiko pakoreguoti modernizavimo projektų finansavimo sutartį. Tai rodo, jog konstruktyvios mūsų pastabos buvo teisingos, nes jos atitinka gyventojų interesus. Neabejoju, kad pakeitus tam tikrus minėtos sutarties punktus, daugiabučių namų modernizavimo procesas vyks daug sparčiau. Būtent toks ir yra mūsų tikslas – palengvinti programoje dalyvaujančių žmonių dalią“, – sakė Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.

Atsižvelgdamas į derybų metu gautus pasiūlymus ir siekdamas palengvinti administratorių darbą bei mažinti jų patiriamas administravimo išlaidas, Šiaulių bankas administratoriams sudarys galimybę skolų administravimą perduoti skolų išieškojimo bendrovei, nepatiriant papildomų išlaidų. Taip pat patikslintos kreditavimo sutarties nutraukimo sąlygos, delspinigių apskaitos ir mokėjimų tvarka, administratorių pakeitimo tvarka ir pan.