Šiaulių bankas ir UAB „Juodeliai“ pasirašė 20 mln. Eur vertės kreditavimo sutartį veiklos plėtrai

2019-03-12

Šiaulių bankas pasirašė kreditavimo sutartį su medienos apdirbimo bendrove UAB „Juodeliai“ – įmonei suteikta 20 mln. eurų paskola investicijoms į pasaulinio lygio pakavimo elementų gamyklą Marijampolėje.

„Naujoje gamykloje bus pastatyta greičiausia pasaulyje pakavimo elementų gamybos linija, suinstaliuota analogų neturinti pjovimo linija, planuojame sukurti apie 100 darbo vietų“, - apie plėtros projektą pasakoja Andrius Zimnickas, „Juodelių“ savininkas ir generalinis direktorius.

Planuojama, kad naujoji gamykla veiklą pradės 2020 m. rugsėjį ir gamybos našumą padidins dvigubai, o įmonės apyvarta viršys 100 mln. eurų.

„Džiaugiamės galėdami Šiaulių banką vadinti partneriu, kuris leidžia įmonei augti ir įgyvendinti ambicingus planus“, - sako A. Zimnickas.

Tai jau antras bendras Šiaulių banko ir „Juodelių“ projektas. 2013 m. bankas finansavo bendrovę, suteikdamas beveik 29 mln. litų kreditą Radviliškio medienos apdirbimo gamyklos statyboms ir įrangos įsigijimui.

„UAB „Juodeliai“ yra pavyzdys Lietuvos įmonėms, kaip ambicingai ir tuo pačiu racionaliai vykdyti veiklos plėtrą, žengiant kartu su pasaulinio lygio inovacijomis bei rinkos poreikiais. Džiaugiamės prisidėdami prie sėkmingo verslo augimo“, - sako Šiaulių banko Administracijos vadovo pavaduotoja, Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovė Daiva Šorienė.

Pasak D. Šorienės, medienos apdirbimas – daug perspektyvų turintis ūkio sektorius sritis, kurio sektoriaus sėkmę ilgainiui lems įmonių orientacija į aukštesnės pridėtinės vertės kūrimą ir pardavimų plėtrą eksporto rinkose. Investicijos į inovatyvius techninius įrengimus leis padidinti našumą ir suteiks konkurencinį pranašumą.

2018 metais Šiaulių banko grupės paskolų ir finansinės nuomos portfelis išaugo 17 % ir metų pabaigoje sudarė 1,4 mlrd. Eur