Neteisėtų atsiskaitymų užsienyje prevencija

Siekdami apsaugoti mūsų banko klientus nuo neteisėtų mokėjimo kortelių duomenų panaudojimo, įdiegėme atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis prevencijos sistemą, padėsiančią išvengti neteisėtų mokėjimo kortelių duomenų panaudojimo šalyse, pasižyminčiose didele tokių operacijų rizika.

Nuo 2014 m. spalio 1 d. operacijos, nepalaikančios lustinės technologijos*, blokuojamos šiose šalyse:

Azerbaidžanas, Argentina, Bahreinas, Bolivija, Brazilija, Čilė, Dominikos Respublika, Ekvadoras, Filipinai, Hondūras, Indija, Indonezija, Jamaika, JAV, Kambodža, Kanada, Kinija, Kolumbija, Kuba, Kuveitas, Libija, Malaizija, Meksika, Pakistanas, Panama, Peru, Pietų Korėja, Singapūras, Tailandas, Vietnamas.

Mokėjimo kortelių turėtojai, vykstantys į kurią nors vieną iš minėtų šalių ir norintys išvengti galimų nepatogumų, apie būsimą kelionę kviečiami informuoti Šiaulių banką iš anksto pasirinktu jiems patogiausiu būdu:

 • klientas pats gali panaikinti  blokavimą šaliai į kurią vyksta naudodamasis bankinių paslaugų internetu sistemoje „SB linija“;
 • paskambinti į Kontaktų centrą tel. 1813;
 • atvykti į artimiausią Šiaulių banko klientų aptarnavimo skyrių.

Norime atkreipti dėmesį, kad praėjus kliento nurodytam kelionės laikotarpiui, išvardintose šalyse bankas vėl blokuos operacijas, nepalaikančias lustinės technologijos, ir saugos savo klientų mokėjimo kortelių duomenis nuo galimo neteisėto jų panaudojimo.

Banko specialistai nuolat stebės ir atnaujins sąrašą užsienio šalių, kuriose dažniausiai vykdomos neteisėtos operacijos, ir blokuos atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis tose šalyse. Priklausomai nuo galimos rizikos, gali būti taikomi skirtingi ribojimai: grynųjų pinigų išėmimas iš bankomatų, atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis prekybos vietose, kuriose nereikia įvesti PIN kodo, ar atsiskaitymas internetu.

Kilus įtarimų, kad mokėjimo kortelės operacija gali būti neteisėta, mokėjimo kortelių operacijų blokavimo atvejų gali pasitaikyti ir aukščiau nepaminėtose šalyse.

Jeigu Jums nepavyktų atsiskaityti mokėjimo kortele, prašome nedelsiant susisiekti su Kontaktų centru tel. 1813  ir apie tai pranešti – atsiliepęs atsakingas banko darbuotojas galės laikinai panaikinti Jums taikomus atsiskaitymo mokėjimo kortele apribojimus.

Keletas patarimų:

 • būkite budrūs;
 • venkite atsiskaitinėti mokėjimo kortele įtarimą keliančiose vietose;
 • prieš naudodamiesi bankomatu, apžiūrėkite ar ant jo nėra įtartinų įrengimų, ar Jūsų niekas nestebi;
 • naudokitės bankomatais, įrengtais gerai apšviestose, nenuošaliose vietose;
 • stebėkite pardavėjo veiksmus su Jūsų mokėjimo kortele ir neleiskite jam jos nusinešti – mokėjimo kortelė Jums visuomet turi būti matoma.

* Operacijos, nepalaikančios lustinės technologijos – tai operacijos, kurioms naudojama magnetinė juostelė.

Aktualu

Kiekvienai mokėjimo kortelei galima papildomai užsisakyti  „Saugumo programą“ , kuria:

 • atlyginamos kredito limito palūkanos ir prarasta lėšų suma iki 3 000 Eur per 1 (vieną) darbo dieną nuo pretenzijos dėl neteisėto ar nelegalaus kortelės panaudojimo pateikimo;
 • nemokamai išduodama nauja tokios pat rūšies kortelė turimos kortelės praradimo ar neteisėto jos duomenų panaudojimo atvejais;
 • galima nemokamai pasikeisti kortelės PIN kodą bankomatuose, kuriuose galima ši paslauga;
 • suteikiamas renginio bilietų atšaukimo dėl ligos draudimas;
 • esate apdrausti transporto priemonės raktelių praradimo atveju;
 • galioja asmens civilinės atsakomybės draudimas.

 Saugumo programą konkrečiai kortelei galite užsisakyti per „SB liniją“, pildant Saugumo programos užklausą internetu arba banko padaliniuose.