Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google Play* Parsisiųsti iš App Store*
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google PlayParsisiųsti iš App Store

Kas įvyksta su 2 ar 3 pakopos pensijų fonde kaupiamu turtu skyrybų atveju?

Pagal Civilinio kodekso nuostatas, jeigu privatus pensijų fondas yra sukauptas iš bendrų sutuoktinių lėšų, ištuokos atveju kitas sutuoktinis turi teisę reikalauti, kad jam būtų pripažinta teisė į pusę šio pensijos fondo.
Kitaip tariant, atsakymas į klausimą priklausytų nuo to iš kokio turto – asmeninio ar bendro – buvo sukauptos lėšos vieno iš sutuoktinių vardu II ar III pakopos pensijų fonde.

Atsakymas į pastarąjį klausimą savo ruožtu taip pat priklauso nuo eilės faktorių (ar sutuoktiniai yra sudarę vedybų sutartį, koks pensijų kaupimo įmokų mokėjimo šaltinis, kiek turto sukaupta iki santuokos sudarymo, o kiek santuokos metu ir kt.). Paprastai lėšos II pakopos pensijų fonde kaupiamos asmens darbo užmokesčio sąskaita, kuris pagal bendrą taisyklę laikomas bendrąja nuosavybe. Kita vertus, šis turtas yra laikomas asmenine nuosavybe, jei sutuoktinių turtas yra atitinkamai atskirtas vedybų sutartimi.

Tuo tarpu III pakopos atveju situacija gali būti gerokai įvairesnė, kadangi pensijų įmokas moka pats dalyvis, o įmokų šaltiniai gali būti įvairūs – tiek darbo užmokestis, dividendai ir kitos bendros sutuoktinių pajamos, tiek iki santuokos sudarymo turėtos lėšos, sutuoktiniui padovanotas ar jo paveldėtas turtas, ar kitas asmenine nuosavybe laikomas turtas.

Be to, pensijų kaupimo įmokas dalyvio naudai gali būti sumokėję ir kiti asmenys (pvz., sutuoktinio tėvai ar kiti artimi giminaičiai), kas savo esme gali būti laikoma turto padovanojimu. Tačiau šiuo atveju galioja prezumpcija, kad turtas laikoma bendra sutuoktinių nuosavybe, kol nėra įrodyta priešingai.

Visos šios ir kitos reikšmingos aplinkybės būtų vertinamos konkrečiu atveju, atsižvelgiant į sutuoktinių pateiktus ar teismo išreikalautus įrodymus.