Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
  • Naujienos
  • Alternatyviųjų investicijų fondas pritraukė 5 mln. eurų

Alternatyviųjų investicijų fondas pritraukė 5 mln. eurų

„INVL alternatyvių investicijų fondas II“, kurį valdo Šiaulių banko grupės įmonė „SB Asset Management“ baigė platinimą, pritraukęs 5 mln. eurų investuotojų lėšų. Tai – neprofesionaliems investuotojams skirtas investicinis fondas, į kurį buvo galima investuoti nuo 5000 eurų.

Šiaulių banko grupės investicijų valdymo bendrovės „SB Asset Management“ vadovas Vaidotas Rūkas, anksčiau vadovavęs INVL Investicijų valdymo padaliniui, tvirtina, kad šis fondas suteikė galimybę nedideliems investuotojams savo portfelį papildyti įprastai viešai neprieinamomis alternatyviosiomis turto klasėmis.

Fondas investuos į privatų kapitalą – privačias įmones, kurių akcijomis nėra prekiaujama biržoje, privačią skolą – įvairias formas, nepatenkančias į obligacijų spektrą, bei tikrąjį turtą – infrastruktūrą, miškus, žemės ūkio paskirties žemę, nekilnojamąjį turtą.

„Įprastai šios turto klasės nėra prekiaujamos viešai ir dėl to dažniausiai neprieinamos neprofesionaliems investuotojams. Bet mes norime investavimą padaryti kuo prieinamesnį, įvairiapusiškesnį – todėl kuriame investavimo idėjas ir jų žadame pasiūlyti mūsų klientams ir ateityje.

Gyventojams, norintiems įdarbinti pinigus, svarbu turėti kuo daugiau galimybių savarankiškai pasiekti įvairias turto klases ir instrumentus – ne tik tokius įprastus, kaip III pakopos pensijų fondai. Tai skatina juos domėtis, kaip veikia investavimas, diversifikuoti savo investicijas, vertinti įvairias alternatyvas ir priimti sprendimus“, – sako V. Rūkas.

Į „INVL alternatyvių investicijų fondą II“ iš viso investavo 516 investuotojų, kurie vidutiniškai į fondą įnešė po 9600 eurų. Apie 60 proc. investuotojų – vyrai, o 40 proc. – moterys. Į fondą taip pat investavo 9 įmonės.

Fondo vienetai nebebus platinami ir išperkami. „INVL alternatyvių investicijų fondo II“ veiklos trukmė – 10 metų, su galimybe pratęsti dar 2 metams. Fondas sieks investuoti į tokį kolektyvinio investavimo subjektų portfelį, kurio siekiama vidutinė metinė grąža yra 8 proc. Tai reiškia, kad pradinė investicija per 10 metų maždaug padvigubės.

„INVL Alternatyvių investicijų fondą II“ sukūrė ir išplatino „INVL Asset Management“. Šios bendrovės investicijų valdytojų ir ekspertų komanda per sėkmingai lapkričio 30 dieną užbaigtą „Invalda INVL“ ir Šiaulių banko mažmeninių verslų sujungimo sandorį perėjo į Šiaulių banko grupės įmonę „SB Asset Management“, kuri toliau valdys fondą.

„SB Asset Management“ komanda, kuriai vadovauja V. Rūkas, taip pat valdo II ir III pakopos pensijų fondus, kuriuos iki šiol valdė INVL, taip pat „INVL Baltijos fondą“, „INVL besivystančios Europos obligacijų subfondą“, „INVL besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondą“, „INVL alternatyvių investicijų fondą“ ir „Alternatyvių investicijų fondą II“.