Paryžiaus olimpinės žaidynės: kiek kainuoja gyvai palaikyti savo šalies atletus?
Ar įmanoma protingai planuojantis patirti olimpinių žaidynių dvasią be didesnių išlaidų? Daugelis sporto entuziastų svajoja tapti šio istorinio įvykio liudininkais , tačiau prieš pradedant krautis lagaminus, verta pasigilinti, kokia būtų tokios patirties kaina bei iš anksto įvertinti galimas rizikas.
Bilietai į rungtynes: auksinės vertės
Šiais metais Lietuvos vardą iš viso garsins net 50 sportininikų, 13-oje skirtingų sporto šakų. Nors organizatoriai tikisi, jog renginį gyvai stebės 15 milijonų svečių, gera naujiena, jog bilietų į varžybas vis dar galima įsigyti.
Bilietų į žaidynes kainos svyruoja priklausomai nuo sporto šakos ir rungtynių svarbos – finalai visada kainuoja brangiau. Patys pigiausi bilietai prasideda nuo 24 eurų, tačiau jie pigūs dėl to, kad siūlo ribotą renginio matomumą. Visgi, jei norisi stebėti sportininkus gyvai, o ne per ekraną, reikia pasiruošti, jog pigiausių bilietų kainos prasidės nuo 100–200 eurų. Na, o jei užsimanysite stebėti finalines varžybas, bilietų kainos įprastai prasideda nuo 500 eurų. O stebėti renginį iš geriausių vietų, isigyjant siūlomą svetingumo paketą, kainuoja net 6500 eurų.
Ieškant bilietų į tas varžybas, kur dalyvauja Lietuvos atstovai – gali būti sudėtinga, kadangi šių bilietų beveik nebėra. Kol kas dar įmanoma įsigyti bilietų nuo 170 eurų į lengvosios atletikos atrankines varžybas ir stebėti Mykolo Aleknos disko metimus. Tačiau norint stebėti į tolimesnius etapus patekusius lietuvių sportininkus, bilietų kainos svyruoja nuo 400 iki 1000 eurų.
Svarbi žinia, jog olimpinių žaidynių bilietų kiekis greitai mažėja, todėl kartais net paieškos metu jums gali pranešti, kad bilietai per tą laiką buvo išpirkti. Organizatoriai su kiekviena diena pateikia papildomų bilietų, tačiau ir šių nelikus, gali tekti jų ieškoti antrinėje rinkoje, kur kainos skiriasi kartais, o kartu atneša riziką dėl nedraugiškų pirkėjų ir bandymų apgauti.
Šiaulių Banko privačių klientų paslaugų vadovė dr. Dalia Kolmatsui pažymi, jog didieji renginiai įprastai pritraukia ir daugiau sukčių – jie gali siūlyti neegzistuojančius bilietus, nelegaliai pagamintas prekes ar apsimetinėti kitų įmonių atstovais siekdami pavogti asmeninius duomenis.
„Patartina išlaikyti sveiką protą – prekes ir paslaugas pirkti tik iš oficialių atstovų ir kiek įmanoma pasirūpinti galimų rizikų suvaldymu. Pavyzdžiui, į kelionę pasiimti bent dvi mokėjimų korteles ir laikyti jas skirtingose vietose, pasitikrinti kortelių dienos bei mėnesio atsiskaitymų limitus“, – pažymi ji.
Logistika – mažiausias rūpestis
Įsigijus bilietus į varžybas, reikia pasirūpinti ir pačia kelione į Paryžių. Savaitės kelionei tiesioginių skrydžių bilietų kaina vienam žmogui svyruoja nuo 150 iki 600 eurų, priklausomai nuo skirtingų oro linijų bendrovių pasiūlymų.
Nuo padidėjusių kainų pasislėpti visgi nepavyks net ir atskridus – jos kartu su žmonių gausa jus pasitiks vos nusileidus ant žemės. Dėl didesnio nei įprastai atvykėlių kiekio, metro kainos beveik padvigubėjo (nuo 2,10 eurų iki 4 eurų), kaip ir kitų viešojo transporto priemonių. Todėl visiems vykstantiems rekomenduojama įsigyti savaitę galiojantį specialiai renginiui pristatytą neribotą viešojo transporto bilietą.
Reikėtų įsivertinti, jog kelionės mieste greičiausiai nebus pačios komfortiškiausios – vykstant į populiaresnį sporto renginį, milijonais turistų pagausėjusiame Paryžiuje gali sudaryti nemenkos spūstys. Net Prancūzijos užsienio reikalų ministerija perspėjo, jog pagrindinės traukinių linijos patirs didesnį užimtumą.
Paryžiaus svetingumas gali nustebinti
Besiruošdami žaidynių stebėti atvykstančių turistų antplūdžiui, nemaža dalis paryžiečių iš anksto išvyko iš miesto ir tikėdamiesi papildomai užsidirbti, savo būstus įkėlė į įvairias nuomos platformas.
„Lengvo pelno tikėjosi ir viešbučiai, iš pradžių siūlę net keliais kartais didesnes nei įprastai kainas už naktį. Turbūt dėl šios perteklinės pasiūlos, viešbučiai jau pradėjo mažinti kainas ir už nakvynę netoli sporto arenų galima rasti už 100–150 eurų. Žinoma, daugiau žvaigždučių turintys, suteikiantys daugiau komforto viešbučiai kainų nemažina ir dažnu atveju net yra brangesni nei įprastai – klientų tokioms vietoms retai kada trūksta“, – sako Šiaulių banko ekspertė.
Dėl renginiui uždarytų miesto zonų, nemažai restoranų ir kavinių šitam laikotarpiui užsidarė – bijodami, kad niekas jų neras. Todėl pravartu pasidomėti, kur galima pavalgyti, ir pasiruošti, jog kainos šiose vietose bus kiek didesnės nei įprastai.
„Apsilankymas Olimpinėse žaidynėse – neabejotinai įspūdžius visam gyvenimui paliksiantis renginys. Tačiau reikia nepamiršti, jog visa tai atsieis nemažą pinigų sumą. Savaitės kelionės kaina į žaidynes sporto entuziastui prasidės nuo 3000 eurų. Galutinė suma priklausys ir nuo kitų faktorių. Verta įsivertinti, jog galutinė kelionės kaina gali išaugti kartais, jeigu ištikus nelaimei nebus tinkamai jai pasiruošta. Esant tokiam nemažam kiekiui dedamųjų, viena nemaloni staigmena gali smarkiai apkartinti visą kelionę. Tokiais atvejais verta pagalvoti ir apie kelionės draudimą, kuris leis tas baimes sumažinti“, – priduria D. Kolmatsui.