Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI

Šiaulių bankas didina kaupiamųjų indėlių metines palūkanas iki 3,75 proc.

Didžiausias lietuviško kapitalo Šiaulių bankasdidina kaupiamojo indėlio taupymui ir vaiko indėlio metines palūkanas – jos šoktelės net iki 3,75 proc. Kaupiamojo indėlio taupymui atveju, 3,75 proc. metinės palūkanos mokamos už 18 mėnesių ar 2 metų terminą.  

„Palūkanas didiname nuo birželio 1-osios – džiugu, kad ši data sutampa su visame pasaulyje minima Tarptautine vaikų teisių gynimo diena. Ši diena primena visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, o finansinis vaikų saugumas yra viena pagrindinių sąlygų jų gerovei ir socialiniam saugumui užtikrinti. Finansų specialistai vieningai sutaria, kad svarbu kaip įmanoma anksčiau pradėti taupyti mažųjų atžalų ateičiai. Kuo anksčiau pradėsime rūpintis vaikų būsimu finansiniu pagrindu, tuo lengviau jiems bus ateityje siekti savo tikslų, o pradėti kaupti šiandien – kaip niekad palankus metas“, – teigė Šiaulių banko taupymo ir investavimo projektų grupės vadovė Aušrinė Vilimavičiūtė.

Mažiausia vaiko indėlio pradinė suma yra 100 eurų arba JAV dolerių. Indėlis sudaromas iki vaikui sukaks 18 metų ir bet kuriuo metu gali būti papildomas. Palūkanos kas metus pervedamos į indėlio sąskaitą ir termino pabaigoje išmokamos kartu su indėliu. Jei indėlis nutraukiamas anksčiau nustatyto termino - perskaičiuojamos palūkanos už visą išlaikytą indėlio laikotarpį, pritaikant nutraukimo metu galiojančią banko patvirtintą metinę palūkanų normą už prieš terminą nutrauktą indėlį. Kiekvienų metų birželio 1 d. gali būti keičiama nustatyta palūkanų norma į naują Banko patvirtintą palūkanų normą, jei nauja palūkanų norma yra patvirtinta.

Kaupiamojo indėlio taupymui mažiausia indėlio pradinė ir papildymo suma yra 5 eurai. Palūkanos yra fiksuojamos kaupiamojo indėlio sutarties terminui ir išmokamos kas mėnesį, pervedant jas į indėlio sąskaitą kiekvieno mėnesio paskutinę darbo dieną. Nutraukimo atveju, sukauptos palūkanos neišmokamos ir iš indėlio išskaičiuojamos iki sutarties nutraukimo išmokėtos palūkanos (jei buvo).

Aušrinė Vilimavičiūtė, Šiaulių banko taupymo ir investavimo projektų grupės vadovė (nuotr. Jurgitos Grigelytės)

Anot A. Vilimavičiūtės, didinant tiek kaupiamųjų, tiek terminuotų indėlių palūkanų normas, siekiama gyventojus skatinti rinktis indėlius – patogią ir saugią priemonę santaupoms auginti.

Šiaulių bankas šiemet jau kelis kartus didino terminuotojų indėlių palūkanas ir šiuo metu jos yra vienos didžiausių rinkoje. Po paskutinio didinimo balandį palūkanos už 6 mėnesių trukmės įprastą terminuotąjį indėlį siekia 3 proc., už 9 mėnesių – 3,25 proc., už vienerių metų – 3,75 procento. Mažiausia indėlio suma 100 eurų, klientams suteikiama galimybė rinktis palūkanų išmokėjimo periodiškumą ir tai neturi įtakos palūkanų normų dydžiui.

„Žemų palūkanų normų laikotarpis finansų rinkoje baigėsi ir dėl pasikeitusios situacijos indėliai per palyginti trumpą laikotarpį tapo itin patrauklia taupymo priemone – tai matome ir iš itin sparčiai į viršų kylančių palūkanų už šią taupymo priemonę. Tad dabar rinkoje susidarė ypač palankios sąlygos siūlomos taupantiems kelerių metų ar ilgesniam periodui“, – teigė A.Vilimavičiūtė.

Šiaulių banko indėlių portfelis pirmąjį šių metų ketvirtį augo 1 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, ir kovo pabaigoje viršijo 2,8 mlrd. eurų. Terminuotų indėlių dalis visame portfelyje išaugo iki 35 proc. Pastebima, kad esant aukštai infliacijai bei augant poreikiui investuoti, klientai renkasi ne tik terminuotą indėlį, bet ir kitus banko investavimo produktus. Klientų saugomų vertybinių popierių vertė banke ketvirčio pabaigoje viršijo 1,6 mlrd. eurų.