Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google Play* Parsisiųsti iš App Store*
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google PlayParsisiųsti iš App Store
  • Naujienos
  • Šiaulių banko grupė įsteigė naują fondą mažmeniniams investuotojams

Šiaulių banko grupė įsteigė naują fondą mažmeniniams investuotojams

Lietuvoje veiklą pradeda naujas atviro tipo specialusis investicinis fondas, skirtas mažmeniniams investuotojams. Šiaulių banko grupė pradeda platinti „SB alternatyviųjų investicijų fondą III“, kuris atvers galimybes šalies investuotojams pasiekti pasaulinio lygio privataus kapitalo valdytojų fondus, įprastai prieinamus tik profesionalams.

„SB alternatyviųjų investicijų fondas III“ planuoja investuoti į pasaulyje ir Baltijos regione žinomų privataus kapitalo valdytojų, tokių kaip Švedijos EQT, Šveicarijos „Partners Group“ ar Lietuvos "Invalda INVL" grupės valdomus investicinius fondus bei kitą alternatyvųjį turtą. Šių kapitalo valdytojų fondų krepšeliuose – tokios kompanijos, kaip lietuviškasis vienaragis „Vinted“, 9 tūkst. parduotuvių Lenkijoje valdanti „Žabka“ ar Šveicarijos laikrodžių gamintojas „Breitling“.

„Lietuvoje investuojančių gyventojų skaičius sparčiai didėja, auga ir jų investicinis portfelis – tai lemia ir vis platesnis prieinamų investavimo priemonių pasirinkimas Lietuvoje. Lietuvos bankas taip pat atkreipė dėmesį, kad ženkliai išaugo investicijos į obligacijas ir fondus. Tai rodo, kad investuotojai domisi naujovėmis ir išnaudoja kapitalo rinkose atsiradusias galimybes.

Naująjį alternatyviųjų investicijų fondą kūrėme galvodami apie investuotojus, kurie plečia savo portfelį bei ieško geresnio rizikos ir grąžos balanso. O būtent alternatyviosios investicijos pasižymi didesniu stabilumu rinkoms svyruojant, todėl gali būti naudingos diversifikuojant turimą portfelį“, – sako Šiaulių banko grupės turto valdymo įmonės „SB Asset Management“, valdysiančios naująjį fondą, vadovas Vaidotas Rūkas.

Investicinio fondo valdytojai atkreipia dėmesį, kad alternatyviosios turto klasės įprastai prieinamos tik profesionaliems investuotojams, galintiems skirti nuo 125 tūkst. eurų. „SB alternatyviųjų investicijų fondas III“ leidžia alternatyviąsias turto klases pasiekti mažmeniniams investuotojams nuo 5000 eurų.

„Investuotojams sieksime 8 proc. - 8,5 proc. vidutinės metinės grąžos jau atskaičius visus mokesčius ir tikime, kad tai gali būti patraukli ilgalaikė investicija 8 ar 10 metų laikotarpiui.

Atrinkdami tinkamiausias alternatyvias investicijas ir formuodami jų derinį iš skirtingų turto klasių bei fondų, mes sumažiname investicijų portfelio riziką. Pats investuotojas, turėdamas mažesnes sumas investavimui, negalėtų tokiu būdu diversifikuoti savo investicijų, nes minimali suma į vieną alternatyvų fondą jam dažnai yra per didelė. Be to, galiu pasakyti, kad ir patys „SB Asset Management“ darbuotojai investuos į šį fondą”, – sako V. Rūkas.

Tai jau trečiasis Šiaulių banko grupės valdomas alternatyviųjų investicijų fondas. Pernai ir užpernai sėkmingai mažmeniniams investuotojams buvo išplatinta dviejų alternatyviųjų investicijų fondų vienetų už 10 mln. eurų, o jų vertė jau bendrai yra išaugusi 1 mln. eurų.

„SB alternatyviųjų investicijų fondas III“ nuo ankstesniųjų fondų skiriasi tuo, kad yra atvirojo tipo – investuotojai galės vėliau pasididinti ar susimažinti savo portfelį ir pasibaigus pradiniam platinimo laikotarpiui šiais metais. Ankstesniuose alternatyviųjų investicijų fonduose pasitraukimo galimybės buvo apribotos.

Šiaulių banko grupės turto valdymo įmonė „SB Asset Management“ yra didžiausia valdomu turtu ir klientų skaičiumi mažmeniniams investuotojams skirtų fondų valdytoja Lietuvoje. Šiaulių banko grupės įmonė valdo dar tris atvirus mažmeniniams investuotojams skirtus fondus, kurių galima įsigyti internetu Šiaulių banko vertybinių popierių prekybos platformoje. Tai - „INVL Baltijos fondas“, investuojantis vien tik į Baltijos šalių bendrovių akcijas, bei du obligacijų fondai „INVL besivystančios Europos obligacijų subfondas“ bei „INVL besivystančio pasaulio rinkų obligacijų subfondas“.

Šiaulių banko grupei, be jos valdomų II ir III pakopos pensijų fondų, per 3000 investuotojų yra patikėję valdyti per 40 milijonų eurų.

Svarbu:

Investicijos į atvirojo tipo specialiojo investicinio fondo, investuojančio į kitus kolektyvinio investavimo subjektus „SB alternatyviųjų investicijų fondo III“ (toliau – Fondas) investicinius vienetus yra susijusios su investicine rizika ir kitomis rizikomis, nurodytomis Fondo taisyklėse ir prospekte. Investicijų vertė gali tiek didėti, tiek mažėti, investuotojas gali atgauti mažiau nei investavo arba net prarasti visas investuotas lėšas. Fondo valdymo įmonė UAB „SB Asset Management“ (toliau – Valdymo įmonė) negarantuoja investicijų pelningumo. Investuotojas, prieš priimdamas sprendimą investuoti, turėtų pats ar padedamas investicijų konsultantų įvertinti Fondo investavimo strategiją, taikomus mokesčius, visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti Fondo prospektą, taisykles, pagrindinės informacijos investuotojams dokumentą ir kitus investuotojams skirtus dokumentus, kuriuos galima rasti interneto svetainėje www.sb.lt/aif3 ar nemokamai gauti klientų aptarnavimo vietose.

Fondas didesniąją turto dalį investuos į kitus kolektyvinio investavimo subjektus. Į kitus nei suderintuosius kolektyvinio investavimo subjektus, įskaitant nustatytus reikalavimus atitinkančius specialiuosius kolektyvinio investavimo subjektus, informuotiesiems investuotojams skirtus kolektyvinio investavimo subjektus ir kitus nei suderintieji kolektyvinio investavimo subjektus, kurie savo ruožtu didžiąją dalį turto investuoja į alternatyvaus turto kategoriją, apimančią privatų kapitalą, skolą, tikrąjį turtą (daugiausiai infrastruktūra),  kitas alternatyvaus turto klases (toliau – Alternatyvieji KIS), gali būti investuota iki 100 proc. Fondo turto. Fondo veiklos pradžioje ir (ar) nesant galimybės Fondo turto investuoti į Alternatyviuosius KIS, ir (ar) siekiant valdyti Fondo likvidumo riziką, Fondo turtas, laikantis diversifikavimo reikalavimų, gali būti investuojamas į investicinių fondų, investuojančių į skolos vertybinius popierius, investicinius vienetus ir (ar) kitas pinigų rinkos (įskaitant indėlius) ar skolos finansines priemones (tiesiogiai ar per kitus kolektyvinio investavimo subjektus). Investuojant Fondo turtą pirmenybė bus teikiama kitiems Valdymo įmonės valdomiems kolektyvinio investavimo subjektams. Fondas sieks investuoti į tokį kolektyvinio investavimo subjektų portfelį, kurio siekiama vidutinė metinė grąža atskaičius mokesčius yra 8- 8.5 proc.(konkretus dydis priklauso nuo investuotos sumos). Valdymo įmonė atkreipia investuotojų dėmesį, kad faktiniai Fondo investicinės veiklos rezultatai gali būti ir kitokie, o Valdymo įmonė negarantuoja nei investicijų pelningumo, nei to, kad Fondo veiklos tikslai bus pasiekti.

Fondas yra atvirojo tipo, tačiau pirmus 2 metus nuo Fondo veiklos pradžios gali būti taikomas iki 10 proc. išpirkimo mokestis, o Fondo vienetų išpirkimas bus vykdomas Prospekte ir Taisyklėse nustatyta tvarka.

Informaciją apie kitus fondus rasite čia.