Šiaulių banko indėlių palūkanos pasiekė 4 proc.
Nuo balandžio 26 d. Šiaulių bankas padidino terminuotųjų indėlių palūkanas. Šiuo metu banko siūlomos terminuotųjų indėlių palūkanos daugumai skirtingų laikotarpių yra didžiausios, palyginus su kitais Lietuvos komerciniais bankais, o neatšaukiamųjų indėlių palūkanos pasiekė 4 proc. ribą. Patraukliausios sąlygos siūlomos indėlius pasidedantiems 12-24 mėnesiams.
6 mėn. ir 9 mėn. trukmės indėlio „Plius“ (neatšaukiamo) palūkanos padidintos iki 3,5 proc., 12-24 mėn. trukmės neatšaukiamų indėlių norma dabar siekia 4 proc., o sudarant indėlio sutartį 36 mėn. ir ilgesniam laikotarpiui – 3,5 proc.
Standartinių terminuotųjų indėlių palūkanos banke laikant 3 mėn. trukmės indėlį dabar siekia 2,75 proc., 6 mėn. indėlį – 3 proc., 9 mėn. – 3,25 proc., 12-24 mėn. – 3,75 proc., 36 mėn. ir ilgesniam terminui – 3 proc.
Be to, už terminuotuosius indėlius ir indėlius „Plius“ sudaromus interneto banke, kurių trukmė 1 metai ir daugiau, Šiaulių bankas taiko 0,05 proc. fiksuotų palūkanų priedą. Už terminuotuosius indėlius, sudaromus padalinyje, senjorams nuo 65 metų taikomas 0,10 proc. fiksuotų palūkanų priedas.
Mažiausia indėlio suma 100 eur, klientams suteikiama galimybė rinktis palūkanų išmokėjimo periodiškumą ir tai neturi įtakos palūkanų normų dydžiui. Jei atsitinka taip, kad Klientui pinigų prireikia anksčiau nei sueina terminuotojo indėlio termino pabaiga - už atsiimtą indėlį palūkanos nemokamos.
Neatšaukiamas terminuotasis indėlis nuo standartinio terminuotojo indėlio skiriasi tuo, kad neatšaukiamą nutraukti prieš terminą galima tik esant ypatingoms aplinkybėms.
„Nenaudojamų pinigų turintiems gyventojams taupymas, renkantis terminuotuosius indėlius, tampa vis patrauklesnis. Jei turimų pinigų artimiausiu metu neplanuojate leisti, kur kas labiau apsimoka juos ne tiesiog laikyti banko sąskaitoje, o padėti indėlį ir santaupas auginti. Per tam tikrą laiką jos padidėja nustatyto dydžio metinėmis palūkanomis. Be abejo, palūkanos sufleruoja, kad labiausiai apsimoka rinktis metų ar dvejų laikotarpį“, - sako Šiaulių banko taupymo ir investavimo projektų grupės vadovė Aušrinė Vilimavičiūtė.
Metų pradžioje Šiaulių banko užsakymu atliktos apklausos rezultatai parodė, kad 7 iš 10 Lietuvos gyventojų taupo, tačiau net 36 proc. respondentų taupomus pinigus tiesiog atsideda į kitą sąskaitą, kurioje jie ilgainiui dėl infliacijos nuvertėja. „Tai tik įrodo, kad lietuviai dar neišnaudoja visų finansinių galimybių, skirtų auginti santaupoms ir amortizuoti infliacijai“, - prideda Šiaulių banko atstovė.
Apie apklausą:
Šiaulių banko užsakymu, žiniasklaidos planavimo agentūra „Open Agency“, bendradarbiaudama su duomenų rinkimo agentūra „Norstat“, atliko reprezentatyvią 1001 18-74 m. Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa vyko 2022 m. gruodžio 22 – 2023 m. sausio 5 dienomis.
Visos indėlių palūkanų normos skelbiamos čia.