Šiaulių banko pensijų ir investiciniai fondai koinvestuos su „Invalda INVL“ grupe
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai ir alternatyviųjų investicijų fondai koinvestuos su pirmaujančios turto valdymo grupės Baltijos šalyse „Invalda INVL“ bendrovės „INVL Asset Management“ valdomu privataus kapitalo fondu „INVL Baltic Sea Growth Fund“ ir kitais esamais šio fondo investuotojais. Kartu bus investuojama į vienos didžiausių higieninio popieriaus gamintojų Pietryčių Europoje „Pehart“ grupės akcijas.
„Joks pensijų fondų valdytojas Lietuvoje iki šiol nėra atlikęs koinvesticijos su privataus kapitalo fondu, nors pasaulyje tai gana įprasta praktika. Vertiname, kad tai atitinka unikalią mūsų investavimo strategiją „Index Plus“, kai dalį pensijų fondų lėšų investuojame į indeksinius fondus, o dalį skiriame investicijoms į privačias turto klases – taip galime sukurti didžiausią vertę savo klientams.
Pirmą kartą investuojame ne tik į privataus kapitalo fondus, o kartu su jais. Būdami pagrindinio „INVL Baltic Sea Growth Fund“ investuotojais, pagal šio fondo taisykles gavome pasiūlymą koinvestuoti už tai nemokant nei valdymo, nei sėkmės mokesčių. Iš šios investicijos sieksime aukštesnės nei vidutinės privataus kapitalo fondų grąžos“, – sako Šiaulių banko grupės turto valdymo įmonės „SB Asset Management“ vadovas Vaidotas Rūkas.
Kartu su „INVL Baltic Sea Growth Fund“ koinvestuos „SB Asset Management“ valdomas „SB alternatyviųjų investicijų fondas III“, kurio platinimas vyksta šiuo metu, taip pat anksčiau išplatinti „INVL alternatyvių investicijų fondas“ ir „INVL alternatyvių investicijų fondas II“ bei „SB Asset Management“ valdomi į akcijas investuojantys II ir III pakopos pensijų fondai. Iš viso investicija sieks 6 mln. eurų.
Profesionaliems investuotojams skirtas 165 mln. eurų dydžio uždaro tipo privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ šiuo metu yra investavęs ir išauginęs tokius savo sektoriaus lyderius kaip „Eco Baltia“, „InMedica“, „Eglės sanatorija“ ar „Galinta“. „Pehart“ grupė bus jau 10-toji „INVL Baltic Sea Growth Fund“ portfelio įmonė. Fondo įgyvendintų sandorių grynoji vidinė grąžos norma 2023 metų pabaigoje sudarė 26 proc., o pinigų daugiklis – 1,9 karto.
Koinvesticija – tai investicijos būdas, kai įmonėje mažumos paketas perkamas kartu su kitu fondu, kuris tampa pagrindiniu investicijos valdytoju.
Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“
165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra pirmaujantis Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF).
EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.
Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. „INVL Baltic Sea Growth Fund“ jau yra suformavęs diversifikuotą devynių investicijų portfelį. Fondas yra investavęs į bendroves, veikiančias maisto perdirbimo, sveikatos priežiūros, sveikatinimo ir medicininės reabilitacijos, inžinerinių paslaugų, plastiko perdirbimo, aplinkotvarkos, veterinarijos paslaugų bei kosmetikos ir higienos priemonių gamybos srityse.
Fondą valdo „INVL Asset Management“, pirmaujanti alternatyvaus turto valdytoja Baltijos šalyse, kuri yra „Invalda INVL” grupės, veikiančios daugiau kaip 30 metų, dalis. Grupės valdomas arba prižiūrimas daugiau kaip 1,6 mlrd. eurų vertės turtas apima investicijas į privatų kapitalą, miškų ir žemės ūkio paskirties žemę, atsinaujinančią energetiką, nekilnojamąjį turtą bei privačią skolą. Grupės veikla taip pat apima šeimos biuro paslaugas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, pensijų fondų Latvijoje valdymą ir investicijas į pasaulinius trečiųjų šalių fondus.
Svarbi informacija
Investicijų grąža yra susijusi su investavimo rizika, jų vertė gali ir didėti, ir mažėti, ankstesnės investicinės veiklos rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje, todėl praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote, taip pat galite netekti visos investuotos sumos. Klientas yra pats atsakingas už savo investavimo sprendimą ir prisiima su investavimu susijusią riziką. Investicinės krypties rizikos lygis priklauso nuo ją sudarančių finansinių priemonių rizikos lygio. Fondo valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinkite visas su investavimu ir konkrečiu produktu susijusias rizikas, susipažinkite su kitais produkto dokumentais, išsamesne informacija apie finansinių priemonių ypatumus ir rizikos veiksnius, išanalizuokite pasirinkto produkto taisykles, taikomus mokesčius, Fondo investavimo strategiją, kuriuos galima rasti interneto svetainėje Investiciniai fondai - Šiaulių bankas ar nemokamai gauti klientų aptarnavimo vietose.
Šiame pranešime nurodyto fondo INVL Baltic Sea Growth Fund vienetai gali būti platinami išimtinai informuotiesiems investuotojams kaip jie apibrėžti LR informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatyme, su visais jo pakeitimais ir papildymais ir negali būti platinami bei perleidžiami jokiems kitiems asmenims, neatitinkantiems informuotojo investuotojo kriterijų.
Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas įsigyti ir (ar) kaupti lėšas Šiaulių banko grupės investiciniuose fonduose, pensijų fonduose ar naudoti bet kokius finansinius produktus ar paslaugas, įskaitant Šiaulių banko grupės įmonių teikiamas paslaugas ir platinamus produktus. Daugiau informacijos apie Šiaulių banko produktus galite rasti www.sb.lt