Šiaulių bankas jau taiko Portfelinę garantiją paskoloms 2 - pagalbos priemonę verslui

Šiaulių bankas plečia finansinių priemonių, skirtų padėti nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms, spektrą. Pasirašęs sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), Šiaulių bankas pradėjo bendrovėms teikti naujas ar pertvarkyti esamas paskolas, pritaikydamas Portfelinę garantiją paskoloms 2.

INVEGOS teikiama Portfelinė garantija paskoloms 2 yra skirta padėti smulkioms ir vidutinėms (SVV) bei didelėms įmonėms, kurios dėl pandemijos susidūrė su likvidumo problemomis ir neturi tinkamo užstato. Ši garantija suteikia galimybę lanksčiau pertvarkyti esamų paskolų grąžinimo grafikus bei gauti naujas paskolas apyvartinėms lėšoms.

„Dėl pandemijos daug Lietuvos įmonių dirba ne pilnu pajėgumu arba yra laikinai sustabdžiusios veiklą, todėl, negaudamos pakankamai ar iš vis netekusios pajamų, jos turi likvidumo problemų. O jei įmonė turi paėmusi paskolą, jos iššūkiai yra dar didesni, nes ji nebegali vykdyti savo prisiimtų finansinių įsipareigojimų. Pritaikęs Portfelinę garantiją paskoloms 2, bankas gali padėti  įmonėms atidėdamas esamos paskolos grąžinimą arba suteikdamas naują finansavimą apyvartinių lėšų papildymui“, - teigė Šiaulių banko Paslaugų vystymo tarnybos vadovas Mindaugas Rudys.

Maksimali paskolos su Portfeline garantija paskoloms 2 suma siekia iki 5 mln. eurų, o paskolos trukmė – iki 72 mėn. Paskolos formos gali būti įvairios – kreditas, kredito linija, finansinis ir grįžtamasis lizingas.

Ši garantija gali būti pritaikyta įmonėms, kurios 2019 m. vykdė veiklą sėkmingai, tačiau po karantino paskelbimo jų apyvarta sumažėjo daugiau nei 30 proc. arba finansiniai srautai tapo nepakankami turimiems įsipareigojimams dengti.

Daugiau informacijos apie „Portfelinę garantija paskoloms 2”.