Aktuali informacija klientams, dėl 2014-01-01 įsigaliojosio GPM įstatymo

Gerbiamieji klientai, 

informuojame Jus, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujoms Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo nuostatoms, bankas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruos visiems gyventojams sumokėtas palūkanas.

Apie nuolatiniams Lietuvos gyventojams sumokėtas palūkanas už visus indėlius (pagal sutartis sudarytas iki ir po 2014 m. sausio 1 d.), bankas teikia deklaracijas VMI ir gyventojų pajamų mokesčio neišskaičiuoja. Nuolatiniam Lietuvos gyventojui tenka prievolė pačiam sumokėti gyventojų pajamų mokestį.

Bankas, nenuolatiniams Lietuvos gyventojams mokėdamas palūkanas už indėlius pagal naujas sutartis, sudarytas nuo 2014 m. sausio 1 dienos, nuo palūkanų sumos prie pajamų šaltinio privalomai išskaičiuoja 15 proc. pajamų mokestį* ir jį perveda į valstybės biudžetą.

Daugiau informacijos rasite čia.

* Bendras mokesčio tarifas – 15 procentų. Bankas, atsižvelgęs į nenuolatinio Lietuvos gyventojo šalį ir pateiktą Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos patvirtintą DAS-1 formą, gali taikyti 10 proc. arba 0 proc. GPM tarifą. Su šalių sąrašu ir DAS-1 forma susipažinti galima kreipusis į klientą aptarnaujantį banko darbuotoją arba čia: