Interneto bankas
BETA
Interneto bankas
Lizingo sutarčių informacija
Lizingo sutarčių sudarymas

Būsto kreditas

Gera turėti savo vietą ne tik po saule, bet ir po savo stogu! Būsto kreditas suteikia galimybę tuo pasirūpinti – šio kredito lėšomis galite įsigyti, statyti ar rekonstruoti gyvenamąjį būstą bei įsigyti žemės sklypą būsto statybai.

Privalumai

Visa kredito suma gali būti išmokama dalimis per 12 mėnesių, atsižvelgiant į poreikį.
Prireikus kredito grąžinimą galėsite atidėti iki 12 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos – šiuo laikotarpiu mokėsite tik palūkanas.
Galite nemokamai grąžinti kreditą prieš terminą palūkanų keitimo dieną.

Būsto kredito skaičiuoklė

Kredito terminas
Bendros pajamos per mėn. (EUR)
Bendri įsipareigojimai per mėn. (EUR)
Skolinuosi
Mokėjimo metodas
Užsirašykite konsultacijai
Preliminarus įmokos dydis
- EUR / mėn.
Maksimali galima kredito suma:
- EUR

Tikslios finansavimo sąlygos nustatotomos individualiai ir priklauso nuo kliento kreditingumo vertinimo.

 

Jei imate 55 000 EUR kreditą, įkeisdami nekilnojamąjį turtą, 30 metų laikotarpiui, kai taikoma 2,5 proc. kintamoji metinė palūkanų norma, pasirinktas anuitetinis metodas, sumokate 220 EUR vienkartinį sutarties administravimo mokestį, tai bendra kredito kainos metinė norma būtų 2,54 proc., bendra Jūsų mokama kredito suma – 78 453,94 EUR. Bendras kredito įmokų skaičius – 360, o mėnesio įmokos suma – 217,32 EUR.

Bendra kredito kainos metinė norma apskaičiuojama remiantis prielaidomis kad: (I) kredito sutartis galioja visą sutartą laikotarpį ir jos sąlygos nėra keičiamos; (II) kreditas išmokamas visas ir iš karto; (III) šalys vykdo savo įsipareigojimus pagal kredito sutartyje nustatytas sąlygas ir terminus; (IV) visą kredito sutarties galiojimo laikotarpį taikoma šiame pavyzdyje nurodyta palūkanų norma, kuri, įskaitant ir kitas mokėtinas sumas, išlieka tokia pati kaip ir kredito sutarties sudarymo metu ir taikoma iki kredito sutarties pabaigos; (V) nėra taikomas kredito grąžinimo atidėjimo laikotarpis; (VI) kreditas nėra grąžinamas iš anksto. Išlaidos, kurios Bankui nežinomos, į bendrą kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdį nėra įtraukiamos.

Užsirašykite konsultacijai

Pagrindinės sąlygos

Būsto kreditas gali būti suteikiamas pilnamečiams Lietuvos Respublikos piliečiams arba asmenims, turintiems Migracijos tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos išduotą nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje ir gaunantiems nuolatines pajamas.

Kredito paskirtis

  • Gyvenamosios paskirties nekilnojamajam turtui įsigyti;
  • Gyvenamosios paskirties nekilnojamajam turtui statyti, rekonstruoti, statybos darbams užbaigti;
  • Pagrindinio gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto apdailai (remontui);
  • Žemės sklypui, kuriame planuojamas statyti namas, įsigyti, jeigu kartu suteikiamas kreditas būstui statyti.

Valiuta

Eurai

Terminas

Iki 30 metų

Suma

Nustatoma atsižvelgiant į Jūsų ir Jūsų šeimos pajamas bei finansinių galimybių gražinti kreditą vertinimą, taip pat įsigyjamo būsto ir (arba) įkeičiamo nekilnojamojo turto kainą (vertę). Gali būti finansuojama:

būstui, kuris yra pagrindinė gyvenamoji vieta

iki 85 proc. būsto rinkos vertės ar kainos (atsižvelgiama į mažesnę sumą)

būstui, kuris nėra pagrindinė gyvenamoji vieta arba Jūs jau esate sudarę kredito sutartį dėl nuolat gyventi tinkamo nekilnojamojo turto įsigijimo ar statymo ar būstui.

iki 70 proc. būsto rinkos vertės ar kainos (atsižvelgiama į mažesnę sumą)

Kredito užtikrinimo priemonės

Įkeičiamas įsigyjamas  ar statomas gyvenamosios paskirties nekilnojamasis turtas.
Papildomai gali būti įkeičiamas kitas bankui priimtinas gyvenamosios paskirties nekilnojamasis turtas.

Įkeičiamo nekilnojamojo turto vertinimas

Visas įkeičiamas bankui turtas turi būti įvertintas prieš klientui suteikiant kreditą.

Įkeičiamo nekilnojamojo turto draudimas

Klientas iki kredito išmokėjimo turi apdrausti banko įkeičiamą turą bankui priimtinoje draudimo bendrovėje ar draudimo brokerių įmonėje. Minimalius reikalavimus turto draudimo sutartims rasite čia.

Palūkanų norma       

Kintamoji palūkanų norma. 
Kintamosios palūkanos nustatomos susiejant sutartyje numatytą fiksuotą palūkanų maržą su 6 mėnesių trukmės EURIBOR.
Palūkanų maržos dydis nustatomas individualiai.

Grąžinimo metodas

Linijinis - kreditas grąžinamas lygiomis dalimis, o palūkanos  skaičiuojamos nuo likusios kredito sumos, todėl įmokos kas mėnesį mažėja.

 

Anuitetas - grąžinama paskolos dalis ir palūkanos paskaičiuojamos taip, kad kiekvieno mėnesio įmokos būtų vienodos, iki kol paskola bus visiškai išpirkta.

Dokumentai, reikalingi kreipiantis dėl būsto kredito

Dėl būsto kredito galite kreiptis dviem būdais: elektroniniu arba fiziškai atvykstant į banko skyrių. Abiem atvejais Jums reikės užpildyti paskolos paraišką, kurią galite parsisiuntus ir supildžius pasirašyti (jeigu kreipiatės dėl kredito su bendraskolininku, pvz. sutuoktiniu, pasirašyti privalo abu asmenys) Dokobit portale (nurodžius gavėją kc@sb.lt ir kuriame mieste Jums patogu būti aptarnautam), arba užpildytą atsinešti į skyrių.

Abiem atvejais yra reikalingi šie dokumentai:

Kitus reikalingus dokumentus aptarsime konsultacijos dėl kredito metu.

Daugiau apie Dokobit portalą ir elektroninių dokumentų pasirašymą skaitykite čia.

Kur kreiptis dėl būsto kredito?

Telefonu 1813
(skambinant iš užsienio +370 37 301 337)

Atkreipiame dėmesį, kad bendra mėnesio įmokų, Jūsų mokamų įvairioms kredito įstaigoms, suma neturėtų viršyti 40 proc. visų per mėnesį Jūsų gaunamų grynųjų pajamų.

Naudodamiesi finansavimo paslaugomis, prisiimate finansinius įsipareigojimus. Prieš suteikdamas kreditą, bankas atsižvelgia į Jūsų gaunamas pajamas ir turimus įsipareigojimus.

Skolinkitės atsakingai – netinkamai vykdydami savo finansinius įsipareigojimus, galite prarasti nekilnojamąjį turtą, įkeistą imant kreditą. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas taip pat gali neigiamai paveikti Jūsų kredito istoriją, didinti skolinimosi sąnaudas.