Interneto bankas
Lizingo sutarčių informacija
Lizingo sutarčių sudarymas

III pakopos pensijų fondai

III pakopos pensijų fonduose kaupiami pinigai, kuriuos savanoriškai iš savo lėšų galite pervesti Jūs, Jūsų darbdavys ar kiti asmenys. Į šiuos fondus pervestos lėšos investuojamos ir kaupiamos iki pensijos.

Savanoriškai kaupti pensiją III pakopos pensijų fonduose Lietuvoje sudarytos palankios sąlygos. Valstybė skatina šiuo būdu kaupti pensiją, suteikdama galimybę kasmet pasinaudojant gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata susigrąžinti iki 15 proc. per metus į pensijų fondą pervestų įmokų sumos.

Be to, kaupiant papildomą pensiją ne trumpiau kaip 5 metus ir gaunant išmoką likus ne mažiau kaip 5 metams iki pensinio amžiaus bei pasinaudojus GPM lengvata, pensijų išmoka neapmokestinama, t. y. pinigų, gautų naudojantis mokesčių lengvata, grąžinti nereikia.

Platinami III pakopos pensijų fondai

Šiaulių banko platinamus pensijų fondus valdo turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“, priklausanti vienai iš pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“. Šios grupės bendrovės taip pat valdo investicinius fondus, alternatyviąsias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo bei kitas finansines priemones.  

Pensijų fondą rekomenduojame rinktis atsižvelgiant į dabartinį savo amžių, o UAB „INVL Asset Management“ pasirūpins, kad pasikeitus amžiui laiku pakeistumėte ir fondą:

III pakopos pensijų fondai

Fondas

Rekomendacijos

INVL DRĄSUS

 • Rekomenduojame šį fondą didesnę nei vidutinė riziką prisiimantiems žmonėms kaip papildomą investavimo priemonę, teikiančią galimybę pasinaudoti mokesčių lengvata ir taip efektyviai valdyti asmeninius finansus.
 • Fondo lėšos investuojamos į akcijas ir investicinių fondų, kurių pagrindinė investavimo kryptis yra akcijos, vienetus.

INVL EXTREMO III 16+

 • Jei Jums 16–46 metai, rekomenduojame rinktis fondą, kuris iki 100 proc. lėšų investuoja į akcijas.
 • Pagrindinis šio fondo lėšų investavimo tikslas – maksimali ilgo laikotarpio fondo investicijų grąža.
 • Fondo lėšos investuojamos į įmonių akcijas ir su jomis susijusias investicijas.
 • Fondas rekomenduojamas siekiantiems kuo didesnio pelningumo ir prisiimantiems didelę riziką asmenims.
INVL MEDIO III 47+
 • Jei Jums 47-52 metai, rekomenduojame rinktis fondą, kuris iki 50 proc. lėšų investuoja į įmonių akcijas ir su jomis susijusias investicijas, taip pat ne mažiau kaip pusę turto investuoja į vyriausybių ir centrinių bankų išleistas ar jų garantuotas obligacijas, bankų indėlius ir įmonių obligacijas.
 • Pagrindinis šio fondo lėšų investavimo tikslas – prisiimant vidutinę riziką, siekti grąžos, didesnės nei vidutinė.
INVL STABILUS
 • Jei Jums 58 ir daugiau metų, rekomenduojame rinktis fondą, kuris investuoja į skolos vertybinius popierius (obligacijas) ir investicinius fondus, kurių pagrindinė investavimo kryptis yra obligacijos.
 • Fondas rekomenduojamas mažą investicinę riziką prisiimantiems žmonėms kaip papildoma investavimo priemonė, teikianti galimybę pasinaudoti mokesčių lengvata ir taip efektyviai valdyti asmeninius finansus.
INVL APDAIRUS
 • Fondas rekomenduojamas vidutinę riziką prisiimantiems žmonėms kaip papildoma investavimo priemonė.
 • Fondas investuoja į akcijas, obligacijas ir investicinius fondus, kurių investavimo kryptis – akcijos, obligacijos bei nekilnojamas turtas.
 • Fondas iki 70 proc. investuoja į akcijas.

Atkreipiame dėmesį, kad būtina atidžiai perskaityti pasirinkto pensijų fondo taisykles, įvertinti su investicijomis susijusias rizikas ir susipažinti su taikomais mokesčiais.

Kaip pradėti kaupti pensiją III pakopos fonde?

Pradėti kaupti pensiją šiuose fonduose paprasta – tereikia pasirašyti pensijų kaupimo sutartį su pensijų kaupimo bendrove. Ją pasirašius, pasirinktame fonde Jums bus atidaryta pensijų kaupimo sąskaita.

Norint sudaryti sutartį, patogiausia užpildyti užklausos formą, ir su Jumis susisieks reikiamas specialistas.

Išsamesnės informacijos galite teirautis telefonu 1813 (+370 37 301 337 skambinant iš užsienio).

Pensijų fondų lėšos yra investuojamos pagal pensijų fondo taisyklėse nustatytą investavimo strategiją.

Dalyvaudami pensijų fonduose, Jūs turėsite mokėti pasirinkto pensijų fondo taisyklėse nustatytus mokesčius. III pakopos pensijų fondams taikomi įmokos ir turto valdymo mokesčiai. Taip pat iš pensijų fondų turto dengiamos depozitoriumo, sandorių sudarymo, valiutos keitimo ir kitos sąnaudos. Keičiant pensijų fondą, taip pat gali būti taikomi išėjimo mokesčiai.

Kaupiant lėšas pensijų fonduose, investavimo rizika tenka pensijų fondų dalyviui – pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja investicijų pelningumo. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų ir nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Kadangi pensijų fondo vertė gali tiek kilti, tiek kristi, Jūs galite atgauti mažiau, nei investavote. Daugiau informacijos apie su pensijų fondų investavimu susijusias rizikas galite rasti čia.

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias rizikas, taikomus atskaitymus ir atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Daugiau informacijos apie pensijų kaupimą galite rasti www.sodra.ltwww.lb.lt.

Visa čia pateikta informacija yra reklaminio pobūdžio. Ji negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas UAB „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. AB Šiaulių bankas nėra atsakingas už Jūsų sprendimus, priimtus remiantis čia pateikiama informacija.

Siekdami užtikrinti geriausią jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus.
Sužinoti daugiau
Nesutinku