Interneto bankas
Lizingo sutarčių informacija
Lizingo sutarčių sudarymas

Terminuotasis indėlis su papildomomis palūkanomis, susietas su žemės ūkio žaliavų kainų indeksais

Indėlis platintas nuo 2016 m. gruodžio 13 d. – 2017 m. sausio 27 d. (imtinai)

Papildomos palūkanos bus mokamos, tik įvykus papildomų palūkanų mokėjimo sąlygoms, kai finansinio turto (žemės ūkio žaliavų indeksų), su kuriuo susietos terminuotojo indėlio papildomos palūkanos, vertė pabaigos nustatymo datą, 2020 m. sausio 24 d., bus didesnė nei minimali reikalaujama procentinė riba lyginant su pradine verte užfiksuota 2017 m. sausio 27 d.
Pradinė Žemės ūkio žaliavų indeksų, su kuriais susietos terminuotojo indėlio papildomos palūkanos, vertė 2017 m. sausio 27 d. yra:

Finansinis turtas

Pradinė vertė

Pabaigos vertė

Kviečiai – S&P GSCI Wheat Index ER (SPGCWHP)

7,8477

7,3605

Kukurūzai – S&P GSCI Corn Index ER (SPGCCNP)

8,1773

5,9957

Mėsa – S&P GSCI Livestock Index ER (SPGCLVP)

173,6263

159,8407

Primename, kad papildomų palūkanų išmokėjimas priklausys nuo finansinio turto pokyčių.

Sužinoti naujausias finansinio turto, su kuriuo susietas išplatintas terminuotasis indėlis, kainas galite:

Pagrindinės išplatinto indėlio sutarties sąlygos ir terminai

Pagrindiniai indėlio terminai ir sąlygos   
Indėlio pabaiga 2020 m. sausio 27 d.  Minimali indėlio suma 1 000 EUR
Indėlio valiuta EUR   Maksimali indėlio suma 150 000 EUR
Fiksuotosios metinės palūkanos 0,5 proc.
(nuo 1,5 proc. už visą indėlio laikotarpį)
Papildomos metinės palūkanos nuo 2,4* proc.
(7,5 proc. už visą indėlio laikotarpį)
Papildomų palūkanų mokėjimo sąlygos

Papildomos palūkanos mokamos tik tuo atveju, jeigu kiekvieno finansinio turto vertė pabaigos nustatymo datą bus 7,5 proc. ar daugiau didesnė nei to finansinio turto vertė pradinės vertės nustatymo datą.

Svarbu! Jeigu bent vieno iš finansinio turto vertė pabaigos nustatymo datą bus žemesnė arba pakilusi mažiau nei 7,5 proc., palyginti su buvusia finansinio turto verte , kuri buvo nustatyta pradinės vertės nustatymo datą, papildomos palūkanos indėlininkui nebus mokamos.

Finansinis turtas

Žemės ūkio žaliavų kainų indeksai:

1. Kviečių kainų indeksas – S&P GSCI Wheat Index ER (SPGCWHP) 2. Kukurūzų kainų indeksas – S&P GSCI Corn Index ER (SPGCCNP) 3. Mėsos kainų indeksas – S&P GSCI Livestock Index ER (SPGCLVP)
Finansinio turto pradinės vertės nustatymo data 2017 m. sausio 27 d. indeksų prekybos uždarymo kaina
Finansinio turto pabaigos vertės nustatymo data 2020 m. sausio 24 d. indeksų prekybos uždarymo kaina
Palūkanų mokėjimo būdas Suėjus indėlio terminui (indėlio termino pabaiga  –  2020 m. sausio 27 d.)
Indėlio draudimas Standartinis (indėlis ir fiksuotosios palūkanos iki 100 000 EUR yra apdrausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatytomis sąlygomis). Plačiau
Indėlio nutraukimo mokestis Nėra
Papildomi mokesčiai** Nėra
Indėlio nutraukimas prieš nustatytą terminą Galimas, tačiau tokiu atveju indėlininkas atgauna tik indėlio sumą, palūkanos nemokamos.

* Tiksli metinė papildomų palūkanų norma priklausys nuo to, kurią dieną indėlis bus padėtas.

** Mokesčiai, kurie susiję su indėlio sutarties sudarymu ir indėlio administravimu (neįskaitant banko operacijų ir (ar) grynųjų pinigų išmokėjimo mokesčių, kurie yra taikomi pagal Šiaulių banke galiojančius tipinius įkainius).

KodėI indėlis susietas su žemės ūkio žaliavų kainų indeksais?

Maistas – būtina žmogaus egzistencijos sąlyga. Esant ribotiems žemės ištekliams bei augant gyventojų skaičiui, žemės ūkio žaliavų poreikis auga. Taip pat žaliavos yra tradicinė priemonė draustis nuo infliacijos, tad didėjantys infliacijos lūkesčiai turėtų teigiamos įtakos žemės ūkio žaliavų kainoms. Vienos iš svarbiausių žemės ūkio žaliavų yra kviečiai, kukurūzai ir mėsa, todėl su jų kainų indeksais susietos šio indėlio papildomos palūkanos.

Kas lemia žemės ūkio žaliavų kainų pokyčius?

Žemės ūkio žaliavų rinka yra labiau negu kitos priklausoma nuo aplinkinių rinkų ir išorinių veiksnių. Reikšminga dalis auginamų kultūrų naudojama biodegalams gaminti, tad energijos išteklių kainos turi įtakos šių kultūrų paklausai. Rinkos elgseną veikia ir tai, kad didelė dalis auginamų kultūrų naudojama pašarams, o jie gali būti lengvai keičiami kitais, priklausomai nuo ekonominių veiksnių. Dėl to žaliavų kainos tarpusavyje glaudžiai susijusios.

Kelia (kels) kainas: Smukdo (smukdys) kainas:
  • Pagrindinių grūdinių kultūrų (kviečių, kukurūzų) kainos, žvelgiant ilguoju laikotarpiu, yra itin žemuose lygiuose. Tai skatins kultūras, kuriomis užsėjami žemės plotai, keisti pelningesnėmis, o tai ribos grūdinių kultūrų pasiūlą.
  • Dėl žemų kainų didėja bendra maistinių žaliavų paklausa.
  • Didėjantys infliacijos lūkesčiai, turėtų skatinti žaliavų brangimą.
  • Stiprią įtaką kainoms taip pat daro orai: potvyniai, sausros, šalnos ir kt. Ryškėjant globalinio atšilimo padariniams, orų poveikis tampa vis sunkiau nuspėjamas, o bet kokios didesnės gamtos staigmenos gali stipriai pakelti šių žaliavų kainas.
  • Dėl buvusio sėkmingo derliaus yra sukauptos didelės žaliavų atsargos.
  • Žemos naftos kainos, didėjantis technologinis efektyvumas mažina žaliavų savikainą.
  • Žaliavų kainų indeksai skaičiuojami JAV doleriais, todėl stiprėjantis doleris neigiamai veikia žaliavų kainas.

Žemės ūkio žaliavų kainų indeksai, su kuriais susietos papildomos palūkanos

Kviečiai – visame pasaulyje viena pagrindinių grūdinių kultūrų, kurios apie du trečdalius suvartojama maistui.  Kviečių (kartu su kukurūzų) kainų pokyčiai dažnai daro įtaką ir kitų maistinių žaliavų kainoms.

Kukurūzai – išskirtinė maistinė kultūra, nes didelė dalis naudojama ne maistui, o pramonėje. Beveik 60 % pasaulio kukurūzų tenka pašarams, daugiau nei ketvirtadalis – pramoniniam naudojimui (daugiausia bioetanolio gamybai).

Mėsa – viena pagrindinių maistinių žaliavų. Daugiausia mėsinių galvijų užauginama ir jų mėsos suvartojama JAV (maždaug penktadalis pasaulio galvijų). Didelę įtaką rinkai turi nuosekliai augantis mėsos suvartojimas Kinijoje (per 5 metus galvijų mėsos suvartojimas čia išaugo beveik penktadaliu).

AB Šiaulių banke laikomi indėliai yra draudžiami valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“ LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatytomis sąlygomis. Plačiau

Siekdami užtikrinti geriausią jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus.
Sužinoti daugiau
Nesutinku